קצת עלי

לא חסרות עמותות בארץ. “כולו לב” שונה בשני דברים:

גם שם העמותה – “כולו לב” – בא מהמקורות. הכלב נקרא כך בשל היותו כולו לב או: כ-לב, כלומר כמו לב. וזאת בשל אופיו המיוחד המאפיין נאמנות אין קץ לבעליו ואהבה ללא גבולות וללא תנאים. אין עוד בעל חיים עם נאמנות טוטאלית כמו הכלב. אכן, כשמו כן הוא כולו לב. הכלב אינו נוטר טינה ותמיד יכשכש בזנב בשמחה לקראת בעליו ויקבל אותו בהתלהבות.

לכל שם של בעל חיים בעברית יש סיבה. את שמו של הכלב פירשנו. אתן עוד כמה דוגמאות: גמל – הידוע בכינויו ” ספינת המדבר” – מצליח לחיות חודש ללא מזון או מים. לפיכך הוא מצליח להיגמל מאוכל או שתייה ומכאן שמו גמל. אריה – אם נחליף את האותיות, נקבל יראה, שפירושה פחד. ואכן האריה מפיל פחד על כל שאר החיות, שהרי הוא “מלך החיות”. חתול – החתול כל הזמן מתחתל , מנקה את עצמו ומתלקק, ומכאן שמו. וכן הלאה לגבי כל בעלי החיים.

המקרא רצוף בפסוקים או במצוות הקשורות לצער בעלי חיים. ככלל, היהדות מאוד דואגת לחלש ויש מצוות רבות הקשורות לעזרה ליתומים, אלמנות, עניים וכד’. גם בעלי חיים שייכים לקבוצת “החלשים”. הם חסרי-אונים, ואינם יכולים לדבר או להגן על עצמם. להלן כמה ציטוטים מקראיים הקשורים לבעלי חיים ולהתייחסות אליהם:

ישנם דתיים וחרדים לא מעטים המתייחסים בזלזול (ואף בברוטאליות) לבעלי חיים. אם הם יבינו את ההתייחסות האמיתית של היהדות אל החיות (כולל דיני שחיטה – השחיטה הכשירה היא המהירה ביותר והפחות גורמת סבל לחיה) ואם הם יבינו שהחיות גם הן יצירי הבריאה ולא רק האדם, יחסם ישתנה בהתאם.

מתוך כל בעלי החיים הכלב הוא היחיד הזקוק לבית עם חום אנושי (כלב שמשאירים אותו בחצר תמיד ירצה להיכנס פנימה ולהיות עם בעליו). בשל כך, וגם בשל העובדה שאסור לכלבים לשוטט ברחובות – הם נלקחים למכלאות ומורדמים שם – עמותת כולו לב מתמקדת בבעל חיים מדהים ואנושי זה ושמה לה למטרה למצוא כמה שיותר בתים חמים ואוהבים לכמה שיותר כלבים.

אז אם אתם נתקלים בכלב עזוב, משוטט, כלב שאבד לבעליו או שעובר התעללות כלשהי או נמצא באיזושהי מצוקה, אנא דווחו לנו

זכרו: גידול כלב זוהי חוויה מדהימה, וכמה אהבה שתעניקו לו, תקבלו בחזרה מנה אחת אפיים.